GYÓGYULJ ÉS GAZDAGODJ!

2014. december 19., péntek

Miért fontos az ételeink sózása? (Dr. Hummel Zoltán)

A napokban hallottam egy hírt a rádióban, ami megrendített. Nem vagyok egy hőzöngős típus, se harcias, de erre a hírre „felkaptam a vizet”.
A hír a következő volt: „Az óvodák és az iskolák menzáinak az asztaláról eltüntették a sótartókat!”
Nem tudom, hogy ki és milyen szervezet indítványa volt ez az akció, de mély tudatlanságot mutat.
Valószínű indítéka az intézkedésnek egy régi hipotézis, mely szerint a magas vérnyomás egyik fő oka a túlzott só fogyasztás. Ez a hipotézis már ezerszer megdőlt, de még mindig vannak, akik ezt a nótát fújják. Nagyon hasonló a koleszterin történettel, melyről szintén kiderült, hogy nem úgy kell a koleszterin szintet csökkenteni, hogy kevesebb tojást és húst eszünk, hanem több zöldség és rostos étel fogyasztása normalizálja a koleszterin szintet.
A magas vérnyomás első számú felelőse a vér magas inzulinszintje, ami viszont az inzulinrezisztencia miatt alakul ki. Az egész káros folyamat mögött a túlzott finomított szénhidrátok fogyasztása lapul. E káros folyamat külső látható jele az elhízás, a túlzott zsírlerakódás.
Nem is lennék zaklatott, ha csak egy téves koncepció ártatlan intézkedéséről lenne szó.  De a só megvonásával nem egy ártatlan, téves intézkedésről van szó, mert a só megvonása súlyos egészségi kockázatokkal jár.
Néhány fontos tudnivaló a konyhasó két összetevőjéről, a nátriumról és a klórról.
Ha a konyhasót vízben feloldjuk nátrium és klorid ionok keletkeznek. Ez a két ion a vérszérumunk két legnagyobb mennyiségű ionösszetevője.
A vérben és a sejtek közötti térben 30-szor több a nátrium-, mint káliumion. Kloridionokból kevesebb van a vérszérumban, mint a nátriumionokból, de az anionok közül a klorid a legdominánsabb a vérszérumunkban. Ezek a tények egyértelműen mutatják, hogy az első őssejtünk a magas sótartalmú tengervízben alakult ki.
Az idegsejtek működése, ingerelhetősége, lecsökken, sőt le is állhat, ha a vérszérumban lecsökken egy szint alá a nátrium. Az ingerelhető izomsejtek ingerelhetősége is leáll nátriumion nélkül.
Egy olyan fejlett élőlény, amelyben az idegi szabályozás olyan magas szintű, mint az emberben, alacsony szérum nátrium mellett, érzéketlen zombikká degradálódnánk.
Van egy másik fontos szempontja a kellő mennyiségű nátrium fogyasztásának. A gyomorsav termelődésében fontos szerepe van a nátriumnak és a kloridnak, ha nincs elég belőlük a vérszérumunkban, nem lesz elég gyomorsavunk. Ha nem lesz elég gyomorsavunk, akkor nem tudjuk megemészteni az ételeink fehérjéit, így nem jutunk hozzá a létfontosságú aminosavakhoz, nem tudunk újra és újra regenerálódni.
De a kevés gyomorsavnak van még egy következménye. A táplálékkal a gyomorba kerülő erjesztő mikrobák nem lesznek elpusztítva a gyomorsav alacsony pH-ja által, így ezek a mikrobák erjedéseket indítanak el a gyomorban. Ennek egyik következménye a puffadás. De a gyomor ürülése is később történik a gyomorból hiányzó sav miatt, így még a telítettség érzése is megvalósul.
Hasonló tünetekkel kellene szembenéznünk akkor is, ha a konyhasóból kivonnák a nátriumot és káliummal helyettesítenék. Sokan cikkeznek erről, de jómagam ebben nem hiszek, talán nagyon ritka esetben történhetett meg. Inkább arról lehet szó, hogy akik ezekkel riogatnak, azok a saját sójukat akarják eladni.
A só az emberiség történelmében igen fontos volt. Minden hatalom igyekezett arra, hogy aranybánya mellett sóbányája is legyen. De még a népmeséinkben is szó van az élet sójáról.
Ha meg akarjuk szerettetni a gyerekeinkkel a zöldségek fogyasztását, akkor só nélkül nagyon nehéz lesz. Azt, hogy a tojás és húsételeinket sózzuk, mindenkinek ismerős. De ha a zöldpaprikát, paradicsomot, lila- vagy zöldhagymát besózzuk, jobb étvággyal esszük.
Az sem véletlen, hogy valaki sósabban szereti az ételt, mint mások, ennek is megvan a fiziológiai oka.
Ne hagyjuk magunkat és gyermekeinket, hogy egy rossz hipotézis áldozatául essünk!
Mikor néhány ember akarja utasítani az emberek többségének, hogy mi a  nekik, abból az eddigi történelmek során mindig baj lett.
Remélem, hogy csak egy múló túlbuzgóság volt, ami még könnyen orvosolható.

2014. december 13., szombat

Dr. Lenkei Gábor véleménye a rákról




“Többen is megkérdezték tőlem, hogy mi a véleményem a rák kezelésében alkalmazott kemoterápiáról. Az alábbi választ fogalmaztam meg. 

 b_debrecenben_vegzett_orvos_a_gyogyszermaffia_ellen
Valamelyik előadásomban beszéltem erről a témáról, külön kiadványom nincs róla.
Ha a privát véleményemre kíváncsi, akkor az, szemben áll a hivatalos orvosi felfogással.
Én nem hiszek abban, hogy olyan erős és durva mérgekkel, amilyenek a kemoterápiás szerek, meg lehet gyógyítani egy embert.
Számomra nem az öt éves túlélés jelenti a gyógyulást.
Az öt éves túlélést a magam részéről egyfajta statisztikai kozmetikázásnak tartom, amely nem jelent biztonságot a gyógyulni kívánó ember számára.
Ha valaki 5 év és egy nap múlva hal meg, akkor már szépen javította a statisztikát.
A gyógyulás az gyógyulás. Nem öt évre, hanem a teljes hátralévő, józan ésszel még elvárható élettartamra szól.
Megosztom Önnel néhány gondolatomat a rákkal kapcsolatban, remélve, hogy ezzel is tudhatok segíteni.
Én dolgoztam onkológiai osztályon, még Debrecenben a Szülészeti és Nőgyógyászati Klinikán, a 90-es évek elején. Az ott szerzett „élmények” nagyban hozzájárultak ahhoz, hogy felálljak, és elhagyjam a hivatalos gyógyítás terepét. Nem azért, mert az a klinika rossz volt. Az egy nagyon jó klinika volt, de ebben a kérdésben ugyanazt a hivatalos szemléletet követte, ami mindenütt általánosnak mondható.
Én akkoriban azt értettem meg, hogy a rák pszichoszomatikus betegség.
Pszichoszomatikus. A kifejezés két idegen szóból tevődik össze:
1.) psziché = lélek
2.) szoma = test
A jelentése: olyan betegség, amely megoldatlan lelki problémákkal kezdődik, és ha ez a probléma az illető számára súlyos, és számára úgy tűnik, hogy nincs rá megoldás, akkor ez a teher egy idő után testi tünetek formájában is megnyilvánul.
Én úgy találtam, hogy a rák akkor jelenik meg, amikor egy ember elveszíti valamilyen fontos, éltető, boldogító célját, vagy céljait.
Éltető, boldogító célról beszélek. Olyan célról, amiért megérte küzdeni. Amiért megérte élni.
Ez az éltető cél – én így találtam – az esetek többségében valamilyen módon a családi élethez kapcsolódik.
Az esetek többségében van valamilyen nagy kudarc, veszteség, amely a családi élethez köthető.
Ezt követően jelenik meg a rák.
A veszteséget követően, hiszen az éltető, boldogító célok adnának értelmet a jövőnek. Az ilyen cél, vagy célok elvesztése valamilyen formában értelmetlenné teszi a jövőt a személy számára.
Ilyenkor az éltető, boldogító célok hiányában az ember, mint szellemi lény, abbahagyja a saját jövője teremtését.

A test erre reagál.

A test – egyfajta buta reakcióval, egyfajta buta, ügyetlen segítségként – átveszi a jövő teremtését az által, hogy bizonyos sejteket fokozott szaporodásra, burjánzásra késztet. A test úgy viselkedik, mintha újra kellene teremtenie saját magát, hasonlóan ahhoz, amikor az anyaméhben a petesejtből – intenzív sejtosztódás révén – kifejlődött.
Én így látom a rák keletkezésének okát.
Ezek a ráksejtek – az én véleményem szerint – nem rosszindulatú sejtek. A sejtek nem rendelkeznek rosszindulattal. Nem gonoszak. Nem is tudnak gonoszak lenni.
Segíteni próbálnak, igaz hogy sután-bután, a fokozott sejtosztódással.
A test buta reakciója arra a helyzetre, amikor magának az embernek, aki egy lélek, azaz szellemi lény, nincs megoldása valamilyen nyugtalanító, szorongató problémára, vagy arra, amikor az ember, mint lélek, nem tud túllépni valamilyen számára nagyon súlyosnak tűnő veszteségen.
Tehát én nem fogadom el azt a hivatalos orvosi magyarázatot, hogy egy „rosszindulatú betegséggel állunk szemben”.
Sőt! Még azt is gondolom, hogy a rák valójában nem is igazi betegség. Nem valódi betegség, csak a szervezet suta reakciója az adott helyzetre.
Csak egy piros lámpa, ami kigyullad, és figyelmeztet arra, hogy baj van. De nem testi, hanem lelki szinten van a baj.
Meg lehet próbálni elpusztítani a jövőt teremteni akaró sejteket. Ez – az én véleményem szerint – nem kezeli az elveszített éltető, boldogító célok problémáját.
A valódi segítséget az jelenti, ha valaki újraéleszti a számára bukottnak tűnő éltető célját vagy céljait, vagy talál új ilyen célt, célokat. Ha túl tud lépni azon a bizonyos veszteségen, ami úgy tűnik lehengerelte őt.
Azt találtam, hogy a rákból – testi szinten – egyáltalán nem nehéz felépülni.
Amikor egy ember képes rátalálni azokra az éltető, boldogító célokra, amelyek derékba törni látszanak, és képes újraéleszteni a saját éltető, boldogító célját vagy céljait, akkor meg fog gyógyulni.
Valaha úgy fogalmazták meg ezt, hogy „boldog ember nem kap rákot”.
Az ember akkor boldog, ha vannak olyan éltető céljai, amelyekért érdemes küzdeni, harcolni, amelyek fontosak annyira, hogy már az irányukba történő haladás is a boldogság érzetével tölti el az embert.
Hosszú évek tapasztalatai alapján az alábbi következtetésre jutottam:
A rák testi terápiája már régóta megoldott. Van sokféle hatékony rákterápia.
De én azt találtam, hogy ezek mindegyikénél az a kulcs, hogy a gyógyulni kívánó ember rendelkezik-e olyan (valódi, őszinte, saját) éltető, lelkesítő célokkal, amelyekért érdemes tovább élnie, és amelyekért érdemes meggyógyulnia.
Magát a testet – az én tapasztalataim alapján – nem nehéz meggyógyítani.
A lelket az gyógyítja meg, ha visszatalálunk az eredeti éltető, lelkesítő céljainkhoz, vagy teremtünk újakat. Így léphetünk túl egy súlyos veszteségen is. Az életnek értelmet adó, éltető célokkal.
Ezt a kérdést sem a műtét, sem a sugárkezelés, sem a kemoterápia nem oldja meg.
De bárki megoldhatja saját maga számára.
Szóval, én így látom ezt a kérdést.
Mindez nem jelenti azt, hogy nincs szükség hatékony testi kezelésekre. Azok szükségesek, de a tapasztalataim szerint önmagukban nem minden esetben érik el a kívánatos eredményt.
Arról a segítségről, amit én tudok nyújtani a testi állapot javítása érdekében, az alábbi könyveimben olvashat:
1.) Cenzúrázott egészség
2.) Mentőöv beteg emberek számára
Javaslom ezek elolvasását és a bennük leírt módszer alkalmazását.
Fontosnak tartom, hogy megértse: én nem foglalkozom rákbetegek gyógyításával. Az általam ajánlott vitaminok nem gyógyszerek. Csupán a szervezet általános állapotát hivatottak erősíteni.
Találja meg az Ön számára leginkább megfelelőnek tűnő testi kezelést.
De ne feledkezzen meg az éltető, boldogító céljai helyreállításáról!!! Ez fontosabb, mint a testi kezelés.
További hasznos olvasmányok lehetnek, és további lelki támaszt jelenthetnek az alábbi könyvek is, amelyeket gyógyult rákbetegek írtak:
1.) Beata Bishop: Ideje a gyógyításnak
2.) Penny Brohn: Szelíd óriások
Ezeket a könyveket olyan asszonyok írták, akikről már lemondtak az orvosok, de ők maguk nem adták fel, és győztek.
További hasznos olvasmány lehet:
Edward G. Griffin: A világ rák nélkül.
A legfontosabb az, hogy vegye vissza az élete fölött az irányítást. Azt az irányítást, amely a jelek szerint – a rák legalábbis ezt üzeni – kicsúszott a kezei közül.
Legyenek éltető céljai, és találjon vissza saját magához.
Remélem, tudtam segíteni a gondolataimmal.
Dr. Lenkei Gábor


2014. december 12., péntek

Amire koncentrálsz, azt kapod (Paulo Coelho)



Ha valamit szívből, igazán szeretnél, akkor azt kapod meg. Az univerzum összefog, hogy teljesítse az álmaidat. Ha viszont valamitől félsz, és arra gondolsz, akkor ezt a rosszat is megkapod.


Hogyan is működik ez?

Nagyon egyszerű. Mindennek van egy rezgése. A gondolatoknak is. Amilyen gondolataid vannak, amilyen érzések élnek a szívedben, azt kisugárzod az univerzumba. És a hasonló rezgésű dolgokat, eseményeket, embereket fogod magadhoz vonzani.

Alapvetően kétféle embertípus létezik: aki hisz a saját erejében, ill. akinek kényelmesebb, ha másokat okol élete szerencsétlenségéért.

Ha áldozat vagy, akkor visszaigazolást kapsz arra, hogy mindig más a hibás és te csak a körülményekkel sodródsz.


Mit csinál egy áldozat?

1.Mindig más külső dolgokat okol rossz helyzetéért.

2.Gyakran elhangzik ez a mondat a szájából: ugye, én megmondtam, hogy rossz vége lesz!

3.Folyton harcban áll a körülötte lévő emberekkel. Valaki mindig rossz és neki akar ártani.

4.Nem változtat, és nem hoz döntéseket, hiszen jelenlegi élethelyzete ezt nem teszi lehetővé.

5.Belenyugvással szemléli sorsát.

6.Gyakran panaszkodik, vagy hívja fel barátait: Képzeld, már megint valami rossz történt, már megint becsaptak, kihasználtak.

7.Jellemzően nem áll ki a saját igazáért.

8.Egy áldozat lehet, hogy hisz és beszél a gondolatok teremtő erejéről, de a gyakorlatban nem használja azokat.


Mit tesz egy erős, tudatos ember?

1.Tudja, hogy élete körülményeit ő alakítja.

2.Felismeri gondolatai teremtő erejét és nem pazarolja azokat negatív emberekre, helyzetekre.

3.Abba fektet energiát és azon gondolkodik, amit szeretne.

4.Mer dönteni. És vállalja a következményeket, bízik és hisz magában.

5.Szeretettel mondja ki lelke igazságát.

6.Hisz saját erejében, és nem ijed meg a kihívásoktól.

7.Támogató emberekkel veszi körbe magát.

8.Határozottan nemet tud mondani mindenre, ami személyes fejlődését nem szolgálja: legyen az egy lehúzó kapcsolat, vagy munkahely.

Arra biztatlak, hogy ismerd fel saját erődet. Igaz, ez azzal jár, hogy vállalod a felelősséget saját életedért. Ami azzal jár, ha hibázol, nem mutogathatsz majd másokra. Viszont, tudatában lenni, annak, hogy Te alakítod a saját sorsodat, a létező legnagyobb erő, ami valóban csodás eseményeket és megoldásokat hozhat a számodra.


(Forrás: mindenegybenblog)



+ 2 Coelho