GYÓGYULJ ÉS GAZDAGODJ!

2014. július 16., szerda

Betegségeink lelki okai

A felsőtest és a belső szerveink betegségei
Derék-, váll-, gerinc- és hátfájás: minden esetben túlhajszoltságra utal, ha fizikai munkát végzünk, és lelkünket is megterheljük, ezeken a területeken jelentkezik a fájdalom, sok „terhet viselünk vállainkon”.
Kényszeres evés: ha valaki hobbijává fejleszti az étkezést, amögött ingerhiány vagy magányosság áll. Az evés pótolja a kimozdulást, aktivitást, társas együttléteket.
Hasi bántalmak: nagyon gyakran egzisztenciális problémák állnak hátterében.
Visszatérő bélpanaszok: az egyén fél elengedni életéből a szükségtelen dolgokat és személyeket. A bélbántalmak ellenséges érzelmek feldolgozásával is kapcsolatban állhatnak.
Emésztési problémák: elfojtás, az illető lenyeli mérgét, képtelen „megemészteni a dolgokat.” Ugyanez az elfojtott agresszió lehet a lelki oka a gyomorfekély kialakulásának is.
Gyakori hányinger és hányás: elutasító magatartásra, viszolygásra, undorodásra utal.
Csípőbántalmak: félelem a továbbhaladástól, a következő lépés megtételétől, önbizalomhiány áll a háttérben.
Mellek fájdalma: az anyaságot vagy a másikról való gondoskodást jelképezi, a női mell betegségei az anya-gyermek kapcsolatra mutatnak rá.
Mellkasi feszítés, szúrás: a bezártságot, a rugalmasság hiányát jelzi.
Tüdőbántalmak: az illető nem érzi magát szabadnak, szomorúság és magány is okozhatja.
görcsökMedence: a nemi élet problémáira, a szexualitással kapcsolatos lelkiségre vezethető vissza.
Hólyag, és annak gyulladása: az illetőt pszichés nyomás alatt tartják. Az ágybavizelés is ezzel függ össze, azokra a felnőttekre jellemző, akik gyermekkori lelki sérelmeiken még nem léptek túl.
Vesebetegség: a kapcsolati problémák és félelmek felelősek ezért a területért. A vesekövek a közeli kapcsolatok, párkapcsolatok régóta eltemetett bajai és szorongásai miatt alakulnak ki.
Erős menstruációs fájdalmak: ha az átlagosnál jobban szenved valaki a menzesz előtti időszakban, és a nehéz napokon, akkor az okokat a saját személyiség feladása jelentheti. Ha valaki kiszolgáltatja magát a hozzá közel álló embereknek, túlzottan odaadó és alkalmazkodó, akkor várható a testi tünet jelentkezése.
Női nemi szervek: a szexualitás elutasítása, vagy a nemi életben megélt, vagy éppen át nem élt események okozhatják a szervek betegségeit. Ilyen rossz élmény lehet az erőszak, a szorongás, az elfojtás és a félelem is.
Epe: az életben átélt keserűség és bánat felelős a szerv megbetegedéséért. Az epekőért a lélekben lerakódott fájdalom és sérelmek okolhatóak.
Májbetegség: a le nem vezetett düh és harag, ki nem mondott szó lehet a felelős májunk megbetegedéseiért.
Vastagbél: ha túl sokat kritizálsz, vagy folyamatosan a hibát keresed másokban, akkor ezen a területen jelentkezhet valamilyen változás.
lábfájásFájó végtagok?
Felkar gyengesége: az illetőnek nincs ereje a cselekvéshez, továbblépéshez.
Könyök: hárításra utalnak a fájdalmak, így például a teniszkönyök is.
Lábszár: ha ez a terület fáj, akkor az a túlfeszített tempót jelzi, ha valaki megterheli magát lelkileg, ezzel számolhat.
Boka: félelem az elrugaszkodástól, a kilépéstől a korábbi megszokott életvitelből. Az Achilles-ín a földhözragadtság lelki okait szimbolizálja testünkön.
Lábfej: visszatérés a gyökerekhez, felmenőinkkel való lelki konfliktusainkra utal.

Egész testünkre kiterjedő betegségek

Vérnyomás: az alacsony vérnyomás mögött félelem húzódik meg, az illető tart attól, hogy elmenjen a végsőkig. A magas vérnyomás kialakulásában közrejátszhat a mindennapi stressz, a túlzott merevség, vagy egy probléma, melynél megakadtunk.
vérnyomásVérszegénység: passzivitás, kevés életenergia lehet a kiváltó, ilyenkor az ember üresnek érzi magát és mindennapjait, nincs életkedve és ereje semmihez.
Csontok, csonttörés, a csont deformálódása: a vázszerkezetünkben keletkezett változásokért lelki merevségünk, szilárdságunk, a rugalmatlanság teljes hiánya a felelős.
Bőrbetegségek: zárkózottságra és félelemre utalnak, ezek a lelki tevékenységek váltják ki a bőr változásait, melyek az egyént még inkább elkülönítik. A bőrbetegség lelki hátterében az áll, hogy az illető nem képes lazaságra, gyengédségre és nyíltságra, teljesen elzárkózik az ilyen viselkedéstől. Az időnként megjelenő kiütések mögött általában gyermekkorból megmaradt lelki sebeket kell keresni. A pikkelysömör azért alakul ki, mert az egyén fél a sebezhetőségtől, így „védekezik”.
Daganatok: mindig lelki sérelmek lerakódása és felgyülemlése okozza - a ki nem mondott szavak, a véghez nem vitt tettek, az eltemetett problémák alkotják a betegség hátterét.
Gyulladás: akkor alakul ki a szervezetben, ha valamilyen problémát nem tudunk feldolgozni, mert félünk tőle. Amíg nem találunk megoldást, addig a gyulladást sem tudjuk csak tünetileg kezelni.
Allergia: elutasítás a külvilággal szemben, annak teljes kizárása életünkből. Az allergia kialakulásában közrejátszik, ha magunkba zárkózunk, és nem figyelünk a külső hatásokra.
Cukorbetegség: a felnőttkori cukorbaj kiváltó oka lehet, ha valaki képtelen feldolgozni, befogadni a szeretetet (cukrot), nem képes emiatt teljes életet élni, és ez egészségi állapotán is megmutatkozik.
Elhízás: boldogtalanság és magány keresendő a lelki okok között. Az elhízásnak induló ember kilátástalannak látja jövőjét, nem érzi fontosnak magát a világban (a munkájában, a családjában, a baráti társaságában stb.).
insomniAlvásproblémák: félelem és nyugtalanság áll a háttérben. Ha valaki hetek, hónapok vagy évek óta küszködik álmatlansággal, akkor túl sokat rágódik a halál kérdésén, mindig fél valamitől, nem tud kikapcsolni.
Álterhesség: egyszerű magyarázat szolgál rá, az adott nő (vagy férfi) vágyik saját gyermekre, átélné az anyaság örömeit, szeretne adni és gondoskodni.
Vakarózás, viszketés: ingerlékenységre és nyugtalanságra utalnak mindig. Ha ez gyakori tünet, érdemes lelki okokat keresni.
Reuma: a reumás emberek képtelenek önmaguk elfogadására, nem tudnak tükörbe nézni, és szeretni magukat.
Sérv: fizikai és lelki túlterheltség okozza, egy végső összeroppanás válthatja ki.
A betegségek tüneti kezelése mellett szükség van tehát a lelki probléma megkeresésére is ahhoz, hogy megtudjuk, miben gyökerezik a kór. Ha a lelki okokat megtaláltuk, orvosolnunk kell azt, hogy egészségesek lehessünk - testileg és lelkileg is.

(Forrás: femcafe)