GYÓGYULJ ÉS GAZDAGODJ!

2014. augusztus 29., péntek

Arctornával és arcmasszázzsal a ráncok ellen

A gyakran használt arckifejezések nyomot hagynak az arcunkon. A ráncok ellen arctornával és - masszázzsal is felvehetjük a harcot. Csak majd ne lepődjünk meg, ha rég látott barátaink csodálkozva jegyzik meg, hogy jobban nézünk ki, mint évekkel ezelőtt.
Képtalálat a következőre: „arctorna gyakorlatok képekkel”
Az idő múlásával megjelenő ráncok ellen például igen sokat tehetünk. Noha a jelenség természetes - a kollagén- és az elasztikus rostok feltöredeznek, ezeket, és az alapállományt alkotó hyaluronsav megfogyatkozik -, vannak módszerek, amivel késleltethető.

Aki ellenzi a drasztikusabb beavatkozásokat, annak jó választás lehet az arctorna. De mi is ez valójában, mit várhatunk tőle? Itthon Bojtor Márta nevéhez köthető az arctorna, aki weboldalán részletesen ír az általa kidolgozott módszerről. "Évekig kísérleteztem, mire előállhattam a kész tervvel: több mint 200 gyakorlattal, amelyek nem csak rajtam segítenek, hanem másokon is" - vallja Bojtor, aki mindezt alá is tudja támasztani. Vannak, akik az eddig elért eredményeket büszkén vállalják előtte-utána készült fotókkal. "Szerettem volna azt a megoldást kiválasztani, ami eredményes, nem jár szúrással-vágással, és hosszú távon is látványos. Megtaláltam. Minél többet foglalkozom az arctornával, annál több előnyét fedezem fel" - írja Nyírő Melinda, tüdőgyógyász, aki szintén e módszer lelkes gyakorlója.

Erő és ellenerő

A gravitáció lehúzza a meggyengült izmokat, az arc deformálódik, a bőr ráncosodik. Ám az arctorna visszaállítja az izmok eredeti méretét és erejét, kisimul a bőr és a lecsúszott részek visszakerülnek a helyükre, azaz az arc visszanyeri a formáját - olvashatjuk.
Mindez úgy lehetséges, hogy az edzőtermekből ismert súlyzós erő-ellenerő elv ezesetben is alkalmazható. Az izmokat egyre erősebb munkára kell fogni, amíg elérik a teherbírásuk határát, amit aztán változatos gyakorlatokkal lehet tologatni. A módszer megálmodója állítja, hogy az arcizmok erősítésére szánt kemény munka minden bizonnyal megtérül. A legjobb 28-30 évesen elkezdeni az arctornát, de nem késő 60 éves korban sem. A 30-40-esek jó eséllyel tüntethetik el az apróbb ráncokat, elsimíthatják a szemük alatt levő karikákat, illetve eltűntethetik a tokájukat. Az 50-60-asok hadat üzenhetnek a szájuk fölötti ráncoknak, a homlok-, az orr-ajak barázdáik mélységét pedig csökkenthetik.


Fiatalító mozdulatsorok

A száj környéke öregszik legelőször, így erre érdemes nagyobb figyelmet fordítani. Íme, a mozdulatok! Mielőtt nekilátunk, mossunk kezet, tisztítsuk meg az arcunkat a sminktől, a szennyeződésektől.

Zárjuk össze dacosan az ajkunkat és tartsuk azokat összepréselve mintegy fél percig; lazítsunk, majd ismételjük meg kétszer. Takarjuk le szorosan a felső ajkat és lassan fújjuk fel az arcunkat gömbölyű labdává. Tartsuk bent a levegőt 10 másodpercig, majd engedjük ki - ezt is ismételjük. Szorítsuk a tenyerünk élét az orr-ajak barázdába, majd feszítsük meg az ajkunk két sarkát. Lassan húzzuk szét a szánkat, közben maradjanak feszítve a szájzugok - maradjunk így 40 másodpercig; ismét lazíthatunk a feladat ismétlése előtt. Nyissuk nagyra a szánkat, és ásítsunk egy nagyot - ezzel kiengedjük a feszültséget az arcizmunkból. Majd próbáljuk utánozni a borotválkozó férfiakat. Fordítsuk az alsó és a felső ajkunkat is a fogsorunkra és tartsuk feszített állapotban, miközben nagyobbra nyitjuk a szánkat, majd zárjuk összébb; 40 másodpercig tátogjunk, és jöhet is a lazítás.

A tartós hatásra azonban várni kell, akár 3-5 hónapot is. A látványosabb eredményért bevethetünk kozmetikumokat is, ha ezeket közvetlenül a torna után használjuk, a bőrünk sokkal jobban hasznosítja majd a hatóanyagokat.

Bojtor arra is felhívja a figyelmet, hogy nem ajánlott mindenkinek az arc tornáztatása. Kizáró ok például a kezeletlen magas vérnyomás, a cukorbetegség, az erős érelmeszesedés, a nyirokkeringés zavarai, a nagyon súlyos állapotban levő rosacea, vagy a fej bármely részén levő akut vagy idült erős gyulladás.

Kényeztető arcmasszázs

A torna után megérdemlünk egy kis kényeztetést is : az arcmasszázs pedig garantáltan élvezetes lesz, nekünk is, és a bőrünknek is. Ezek a mozdulatsorok is könnyen elsajátíthatók, így bármikor elvégezhetjük, de a legjobb időpont talán a reggel, főleg, ha nem aludtuk ki magunkat. Eltűnnek a fáradtság és a stressz nyomai, a szemünk alatti karikák. Az sem baj, ha csak este jut erre idő, annak is meglesz az előnye: a masszázs és az alvás eredményei összeadódnak, reggel pedig megszépülten ébredünk majd.

Használhatunk a bőrtípusunknak megfelelő krémet vagy olajat, így könnyebb lesz kivitelezni a mozdulatsorokat. Arra vigyázzunk, hogy pattanásos bőrnél nem javasolt a masszázs, a dörzsölés irritációt okozhat. Jó tanácsként: amíg elsajátítjuk a mozdulatokat, addig kiragaszthatjuk a tükör mellé a jegyzetünket.

Fáradt szemek, kimerült vonások

Vegyük kezelésbe a fáradt szemeket. Kezdésként kezdjünk el finoman ütögetni a halántékunkat, majd a szemünk körül. Simítsuk végig a szemöldökünket, belülről kifelé haladva. Vegyünk mély levegőt, és lassan fújjuk ki, ismételjük a fenti mozdulatot, mindig bentről kifelé és lentről lefelé.

A két mutatóujjunk begyével nyomkodjuk meg néhányszor finoman az orrnyergünk két oldalát, egész közel a szemzughoz. A bedagadt szemek ellen a legjobb, ha a gyűrűsujjunkkal finoman masszírozzuk a szemünk alját, kívülről befelé haladva. Pihentessük kicsit a szemünket, majd ráncba szedhetjük a vonásainkat is. Fontos, hogy masszázs közben végig figyeljünk az egyenletes légzésre, jót tesz a vérkeringésnek.

A szép arcszínért és a jó vérkeringésért gyengéden masszíroznunk az állcsontot. A hüvelyk- és a mutatóujj segítségével induljunk el belülről, és haladjunk a fülünk felé. Ettől a mozdulattól a vérkeringésünk fokozódik, és a krémben lévő tápanyagok biztosan eljutnak az arcbőr mélyebb rétegeibe is. A masszázst a homlokon fejezzük be: nagyon pihentető érzés, ahogyan egyik oldalról a másikra átsimogatjuk a bőrünk. 
(Forrás: hazipatika.com)

2014. augusztus 27., szerda

A boldogság képlete

Az elégedettség nagyban függ az elvárásoktól

 Egy speciális képlettel kiszámíthatóvá válik, hogy mennyire fogja boldognak érezni magát valaki - állítják brit tudósok, akik szerint az elégedettség elsősorban az elvárásainkkal van összefüggésben.

 

A University College London kutatói csapata arra volt kíváncsi, hogy a döntéseink, illetve az azokkal összefüggő eredmények mennyire befolyásolják azt, milyen boldognak érzi magát valaki egy adott pillanatban. A kutatásban közel 18 ezren vettek részt a világ minden tájáról.

"Összességében arra a megállapításra jutottunk, hogy a pillanatnyi boldogság nem attól függ, mennyire mennek jól a dolgaink, hanem attól, mennyivel jobban alakulnak, mint ahogy azt vártuk" - írták a tanulmány szerzői, akik szerint a kutatás eredményei hozzájárulhatnak például a hangulatzavarokkal küzdő emberek hatékonyabb kezeléséhez, de a közegészségügyi programok is profitálhatnak belőle.

A kutatás első részében 26 önkéntest kértek meg egy egyszerű, döntésen alapuló feladat elvégzésére, melynél a választási lehetőségek némi anyagi nyereséggel vagy veszteséggel jártak együtt. A feladat elvégzése közben a résztvevőket többször is megkérdezték arról, mennyire boldognak érzik magukat. Eközben MRI-vel folyamatosan figyelték az agyműködésüket. Az eredmények elemzése során a kutatók az MRI által gyűjtött adatokból és a kérdésre adott válaszokból képesek voltak egy olyan modellt felállítani, mely képes összefüggést találni az önbevalláson alapuló boldogság és az elvárások között.
 Speciális képlettel kiszámítható a boldogság 
 
Speciális képlettel kiszámítható a boldogság
 

A következő szakaszban a képletet 18 420 résztvevőn tesztelték, akik mind letöltöttek és kipróbáltak egy okostelefonos applikációt. A játékban ugyanúgy döntéseket kellett hozni, de a pénzjutalmat és - veszteséget pontokkal helyettesítették. A képlet segítségével ebben az esetben is meg tudták jósolni, hogy ki mennyire fogja magát boldognak érezni.

"Kifejezetten meglepő, hogy az elvárásoknak milyen fontos szerepe van abban, hogy boldognak érezzük-e magunkat" - mondta dr. Robb Rutledge, a kutatás vezetője. "Az elvárások ráadásul már azelőtt befolyásolják a boldogságunkat, hogy a döntés végkimenetelét tudnánk. Ha például megbeszélünk egy randevút, annak az ígérete, hogy kellemesen fogjuk magunkat érezni, már a döntés pillanatában boldogabbá tesz minket."

"Az élet tele van elvárásokkal, melyeket mi magunk találunk ki magunknak. Gyakran azt hallani, hogy minél alacsonyabbak az elvárásaink, annál elégedettebb lesz valaki. Eredményeink alapján ebben tényleg van igazság" - mondta dr. Rutledge.

A kutatás eredményeiről a Proceedings of the National Academy of Sciences című lapban számoltak be. 
(Forrás:hazipatika.com)

2014. augusztus 21., csütörtök

8 meglepő dolog, ami hízást okozhat

Alváshiány

Kétféleképpen is összefügg a hízással: egyfelől, ha sokáig vagy ébren, emelkedik annak az esélye, hogy későn csúszik le a vacsorád, ami az anyagcsere lassulása miatt zsírraktározáshoz vezethet.

A másik kapocs a hormonháztartásban keresendő, mert az alvás-ébrenlét egyensúly felborulásakor megváltozik az étvágyszabályozásért felelős vegyület kiválasztódása.

Stressz

Szervezeted túlélő üzemmódba kapcsol, ha túlzott feszültségnek van kitéve. A kortizol nevű stresszhormon növeli az étvágyat, ráadásul minél kiadósabb táplálékok fogyasztására ösztönöz.

Amennyiben olyan éhséget tapasztalsz, ami kifejezetten csokoládéra, sós rágcsálnivalóra vagy zsírban és szénhidrátban gazdag menük befalására csábít, valószínűleg ezzel a jelenséggel van dolgod.

Antidepresszánsok

Néhány depresszió elleni gyógyszer közvetlen mellékhatása a súlygyarapodás. Ha a szedéssel egyidejűleg tapasztalsz hízást, mielőbb beszélj a kezelőorvosoddal, hiszen számos más megoldás áll rendelkezésedre.

A kezelés abbahagyása nem javasolt, mivel maga a betegség is hasonló következményekkel járhat az étvágy fokozásának révén.

Szteroidok

A gyulladáscsökkentő szerek növelik a folyadék-visszatartást és az étvágyat.

Az eredmény ödéma, puffadtság-érzet és hízás lehet, amelynek súlyossága függ a hatóanyag-tartalomtól és a terápia időtartamától. A zsírlerakódás jellemző helye az arc, a tarkó és az alhas.

Pajzsmirigy-alulműködés

A nyak alsó részén található, pillangó alakú mirigy elégtelen funkciója esetén fáradtságot, gyengeséget, hideg-érzetet és hízást tapasztalhatsz.

A pajzsmirigy által termelt hormonok kulcsszerepet játszanak az anyagcserében, tehát alulműködés során az emésztés lelassul, és fokozódik a raktározási mechanizmus.

Cushing-szindróma

A mellékvesekéreg túlműködéséből eredő fokozott kortizol-termelés többnyire asztmára, ízületi gyulladásra vagy lupuszra szedett szteroidok miatt alakul ki.

Ebben az esetben is aránytalan hízás figyelhető meg az arc, a nyak, a hát felső része és a derék tájékán.

PCOS

A policisztás petefészek szindróma gyakori hormonbetegség a szülőképes korú nők körében. Az érintett területen található apró ciszták felborítják a hormonháztartást, menstruációs zavarokat, fokozott szőrösödést és aknés tüneteket eredményezve.

Járulékos következmény az inzulin-rezisztencia, azaz a szénhidrátok feldolgozásának nehézsége, ami ugyancsak hízáshoz vezethet.

Nikotinhiány

A dohányzásról való leszokás önmagában nem eredményez súlygyarapodást. A probléma leggyakrabban abból származik, hogy a leszokók evéssel próbálják kompenzálni a hiányt, rájönnek a fogások valódi ízére, az első hetekben lassul az anyagcseréjük és hajlamosabbak az alkoholfogyasztásra. Ilyenkor segíthet a tapasz vagy más nikotinos készítmény.
Amennyiben gyanítod, hogy a felsorolt állapotok valamelyike fennáll nálad, mielőbb fordulj orvoshoz! Az összes probléma kezelhető, így egészséged helyreállítása mellett a nem kívánt súlytöbblettől is megszabadulhatsz.

(Forrás: bien.hu)

2014. augusztus 17., vasárnap

3 karbantartó tipp 50 felettieknek

Hogy ki számít öregnek, ez erősen szubjektív, és főleg azon múlik, hogy az adott ember hova sorolja magát. Ha motivált, energikus, tettre kész vagy, akár 80 fölött is teljes életet élhetsz. Vannak ugyanakkor fáradt negyvenesek is, akiknek elég a szemébe nézni, és már láthatod, hogy megadták magukat a hanyatlásnak. Hogy melyik utat választod, az főképp rajtad múlik.
Szellemi leépülés
Nem kell ahhoz súlyos betegséggel küzdeni, hogy megtapasztaljuk a szellemi hanyatlás jeleit, akár már a harmincas éveinktől. Bárkivel előfordul, hogy alapvető információk esnek ki, nevek, számok, percekkel korábban elvégzett tevékenységek tűnnek el nyomtalanul a memóriájából. Ugyanakkor fontos tudni, hogy – miképp a memóriaromlással járó betegségek – a kellemetlen emlékezetkihagyások sem tőlünk független jelenségek. Megfelelő táplálkozással, életvezetéssel ugyanúgy karbantarthatjuk a szellemünket, mint a testünket. A következőkben ehhez szolgálunk néhány ötlettel.
1. Az asztalnál
Az elfogyasztott ételek meghatározzák erőnlétünket, közérzetünket. Nem meglepő, hogy a hosszú távú tudatos táplálkozás szellemi kondíciónkra is hatással van. Ma már kutatásokkal alátámasztott tény, hogy melyek azok a konyhai alapanyagok, tápanyagok, amelyek az agyi aktivitásunkra kedvező hatással vannak. A teljesség igénye nélkül néhány tipp a konyhádba:
  • Hal és halolaj Agyunk közel 60 százaléka különleges zsírösszetételű, ezért „minőségi zsírral” kell ellátnunk, melyet leginkább a hal és a halolaj tartalmaz. A bennük lévő omega-3 zsírsav beépül a sejtmembránba, és megkönnyíti a sejtek közötti információáramlást.
  • Kurkuma: Rendkívül értékes növény, a gyógyászatban régóta használják hatóanyaga miatt. Messze földön ismert hírnevét a rákellenes és erős gyulladáscsökkentő hatása révén szerezte. Segíti a sejtfalak működését, rendkívül jó szabadgyökfogó, és biztosítja az agy védettségét is.
  • Spenót: A spenót gyulladáscsökkentő és antioxidáns összetétele mellett lassítja az agy öregedését, és védi a memóriát.
  • Fekete áfonya: A fekete áfonya remek memóriajavító gyümölcs. Jó szolgálatot tesz a Parkinson-kór és Alzheimer-kór megelőzésében és kezelésében. Fogyasztása segít megőrizni a testi és szellemi frissességet és a jó emlékezőképességet.
2. A csodanövény
A ginkgo biloba antioxidáns hatású gyógynövény. A keleti kultúrákban régóta ismerik és használják, nálunk csupán az elmúlt néhány évtizedben fedezték fel. Azóta kutatások tucatjai igazolták a kedvező élettani hatásokat, melyek elsősorban a szellemi frissességre, az agyi aktivitásra vonatkoznak.
A ginkgo biloba levelei értékes flavonoidokat tartalmaznak, amelyek javítják a hajszálerek vérellátását. Ez ad magyarázatot arra, miért kezelhető jól az agy vérellátási zavarai miatt kialakult teljesítménycsökkenés a növény kivonatával. Hatására javulnak a koncentrációs zavarok és a feledékenység. A gingko hatékony ellenszere az időskorban fellépő energiahiánynak és csökkenő intellektuális teljesítménynek is. Nem meglepő, hogy ginkgo biloba ma is igen népszerű, és széles körben használják világszerte.
3. Mozgás
Szinte minden betegség megelőzésének kapcsán előkerül a testmozgás fontossága. Nem csupán a testünk, de a szellemünk számára is fontos, hogy napi szinten szánjunk időt tagjaink átmozgatására. Ez ugyanis nem csupán az izomzatunk, de a szerveink vérellátása szempontjából is nagyon fontos. Egyértelmű, hogy sokkal nagyobb szellemi „erőkifejtésre” vagyunk képesek, ha folyamatosan gondoskodunk agyunk oxigénellátásáról, amire a legjobb recept a szabadban végzett testmozgás. Fontos tudni továbbá, hogy a mozgás szervezetünkben csökkenti a kortizol nevű, stresszért felelős hormont, amely ha megemelkedik, zsugorítja az agy azon részét, amely a memóriáért és a tanulásért felelős. A kutatások szerint a mozgás segít az Alzheimer-kór kialakulásának megelőzésében is.
(Forrás: otvenentul.hu)

A szeretethiány lelki és testi következményei

 

A szeretethiány népbetegség. 

A szeretethiánynak szövődményei vannak. 

Nem csak lelki, hanem testi szövődményei. 

A szeretethiány lelki vonzata a magány – vagy épp fordítva, a magány hozza magával a szeretethiányt?

Hol romlott el a dolog?

Ott, hogy már gyerekkorban csak arra koncentrált szüleink generációja, hogy a gyerek sikeres legyen. A lehetőségek adása közben elfelejtettük, hogy a szülő akkor tesz a legtöbbet gyerekéért, ha szereti, és ha ki is mutatja azt.

A szeretet nem egyenlő a lehetőségek megteremtésével. 
Így a szeretet, annak kimutatása az első helyről hátrébb sorolódott. 
Az a gyerek, aki nem érzi szülei szeretetét, nem tanulja meg annak természetét, és így nem tudja tovább adni saját gyerekének. 
Tehát, az értékrend az, ami változott.

Új szeretetnyelv – a megfelelés

A gyerek akkor kap elismerést szüleitől, ha valami jót, hasznosat tesz. 
Így abba a csapdába esik, hogy meg kell felelnie ahhoz, hogy szeressék. 
Amikor egy gyerek nem tud megfelelni egy elvárásnak, bűntudat ébred benne, ez pedig csak tovább rontja a helyzetet.

Tehát, azt gondolja, hogy nincs feltétel nélküli szeretet, meg kell azt vásárolnia, a fizető eszköz pedig a megfelelés. 
A szeretet szükséglet – létszükséglet -, nem kikerülhető, meg kell tanulni, és használni kell tudni.

A szeretetpótlék

Az a felnőtt, aki gyerekkorában nem tapasztalta meg a szeretetet, egész életében csak ezután sóvárog, szomjazik rá. 
Azért, hogy szeressék, mindent megtesz. 
Vállalja a megaláztatást, befolyásolható és zsarolható lesz.

Kamaszoknál, fiatal felnőtteknél jellemző, hogy kapcsolatból kapcsolatba sodródnak, hogy a testiséggel pótolják az őszinte, szerető érintés hiányát. 
Belőlük lesz az az idősebb ember is, akinek harminc cicája van, miközben szörnyen magányos…

Az elutasítás

Mindenki átélte már azt, amikor nagy szüksége lett volna arra, hogy szeressék, és amikor szeretetet kért, de azt nem kapta meg. 
Ez olyan kudarc, amivel kevesen tudnak jól megbirkózni. 
Azok az emberek, akik ezt a sérülést, a csalódást rosszul kezelik, esetleg a megalázottság érzése is társul hozzá, könnyen bezárkózhatnak saját világukba.

Nem csak lelkileg, hanem fizikailag is magukra zárják az ajtót. 
A csalódás érzésének elkerülése miatt kizárják a szeretetet az életükből. 
Ez pedig csak tovább rontja a helyzetet, mert önbecsülésük a képességükön fog alapulni, amivel sokszor nehéz érvényesülni.

A testi tünetek

Ilyen a fejfájás, a légszomj, maga a félelem is tünetként jelentkezik. 
Megemelkedhet a pulzusszám is. Jellemző tünet a hátfájás, mivel a szeretethiányos ember izmai merevebbek. 
Jelentkezhet gyomorfájdalom, vagy akár hányinger is.

A bőrön allergiás reakciók keletkezhetnek. 
A szeretethiány egy stresszes állapot, tehát minden tünet, ami a stresszre jellemző, a szeretethiányra is igaz.

Milyen adatok, tények mutatnak arra, hogy egyre kevesebb a szeretet?

Gyerekeink nagy része nem játszik társasjátékot, nem érdeklődik a többi ember iránt. 
Inkább elvonulnak és a számítógéppel játszanak. 
Minden harmadik házasság válással végződik, egyre több a magányos ember. 
Egyre több az alkoholbeteg, nyugtató függő, kábítószerfüggő, depressziós.

Egyre kevesebben mondják azt nap mint nap szeretteiknek, hogy: szeretlek. 
Mindenki csak kapni akar – akár szeretetet is – és pedig minél többet, minél gyorsabban. 
Adni viszont csak akkor, ha épp van rá ideje
Képtalálat a következőre: „szeretet képek”Képtalálat a következőre: „szeretet képek”Képtalálat a következőre: „szeretet képek”Képtalálat a következőre: „szeretet képek”


Képtalálat a következőre: „szeretet képek”

(Forrás: bien.hu)




2014. augusztus 16., szombat

Kitálalt a gyógyszergyári vezérigazgató: Szervezett bűnözés, emberkísérletek minden szinten

Orvosok lekenyerezése, hatalmas profit, méregdrágán kínált filléres hatóanyagok, gyógyszerek nem tudományos tesztelése, a hatóságok megvesztegetése, kitalált betegségek, hatalmas marketingkampányok, sötét titkok, rengeteg pénz, amivel mindent el lehet tusolni, seregnyi károsult és szenvedő ember, akinek fogalma sincs, hogy minek is esett áldozatául. Így lehetne legjobban leírni a mai gyógyszeripart néhány szóban.

John Virapen, aki 35 évig gyógyszeripari bennfentes volt, úgy döntött, hogy a nyilvánosság elé lép és leleplező vallomásával próbálja megállítani a lavinát, amit egykori gyógyszergyári vezérigazgatóként elindított. Ő volt ugyanis az egyik legnagyobb gyógyszeripari óriás, az Eli Lilly svédországi vezérigazgatója, aki végigjárta a ranglétrát egészen az üzletkötőtől a vezérigazgatóig és teljesen átlátta a rendszert.

Hozzászólások a cikkhez:
Idős korára azonban, amikor megállapodott és ő is apa lett, rádöbbent, hogy a gépezet, aminek építésében része volt, ami a betegségek futószalagjára teszi az egészségeseket, annak a saját fia is bármikor áldozatául eshet. Lelkiismerete által hajtva könyvet írt, pereskedett, felvállalta korábbi ocsmány tetteit és úgy döntött, hogy elmondja a világnak, minek volt tanúja és részese, mialatt a világ egyik legnagyobb cégének, az Eli Lilly-nek dolgozott.

Az Eli Lilly-ről annyit, hogy a Fortune 500 listája szerint (egy lista, ami bevétel alapján sorrendbe rakja Amerika 500 legnagyobb cégét) a 130. legnagyobb vállalat. Mellékesen megjegyezném, hogy 12 másik gyógyszergyár is benne van még a top 500-ban, van aki az előkelő 35. helyen. Az Eli Lilly 20 éve Magyarországon is jelen van.

A volt gyógyszergyári vezérigazgatót lelkiismerete nem hagyta nyugodni és kiterítette a kártyákat az asztalra

John Virapen Mellékhatás: Halál című könyvében leírja az egész folyamatot, hogyan veszik rá a gyógyszergyárak az orvosokat, hogy az ő termékeiket írják fel, hogyan vesztegetik meg drága utazásokkal és ajándékokkal a véleményvezéreket, elismert kutatókat és orvosokat, hogy pozitívan nyilatkozzanak gyógyszerekről, amik súlyos mellékhatásokkal járnak és valójában inkább be kellene tiltani őket. Arról ír, hogyan manipulálják a gyógyszerek forgalomba hozása előtti teszteket, hogy pozitív eredmények jöjjenek ki, annak ellenére, hogy a tesztelések alatt gyakran halálos áldozatok is voltak. Hogyan hamisítják és manipulálják a jelentéseket és a statisztikákat, hogy a mellékhatásokat és a haláleseteket eltusolják. Hogyan pénzelnek a gyógyszergyárak kutató orvosokat, egész intézményeket, hogy a saját oldalukra állítsák őket. Sőt a gyógyszeripar, ha fogy a piac, azaz fogy a beteg emberek száma, masszív marketing kampányokkal új betegségeket ültet el a köztudatba, hogy ezzel növelje a gyógyszerek forgalmát és már nem riadnak el attól sem, hogy a gyerekeket tekintsék értékesítési célpiacnak. Arról is beszámol, ha netán perbe keverednének a gyógyszerek okozta halálesetek miatt, egy armadányi ügyvédet küldenek rá az ügyre, akik szétszedik az esetet. Aztán peren kívüli egyezségeket kötnek az áldozatok családtagjaival, hogy néhány millió dollárért cserébe örökre hallgassanak, s így szépen eltusolják az ügyet a nyilvánosság elől.

„Munkakörömhöz tartozott, hogy e veszélyes és széles körben használt gyógyszerek marketingkampányát kidolgozzam és lebonyolítsam. A marketing az orvosoknak szánt drága ajándékoktól a véleményvezérek utaztatásán, a tudományos folyóiratokba szánt fizetett cikkek megjelenésén, valamint tudományos konferenciák előkészítésén és megtartásán át a különösen fontos személyek borbélyház-látogatásáig mindenre kiterjedt.”

Írja Jonh Virapen a “Mellékhatás: Halál” című könyvében, ahonnan a többi idézet is származik.

„A hatóságok nem képesek megvédeni az embert, így a kisfiamat sem a gyógyszeripai bűnözéstől. A hatóságok megvesztegethetők, miként a szakértők és az orvosok is.”

„Minden okunk megvan az aggodalomra. Ezt azonban ne tartsuk magunkban, hanem igyekezzünk tenni ellene. Ezt melegen ajánlom olvasóimnak. A gyógyszeriparban mindenki szerepet játszik. Azokat, akiknek hozzám hasonló módon elege van a főnökeiből és azok hazugságaiból, kínozza a lelkiismeret.”

„E könyv elolvasása után valószínűleg sokan nem fognak szeretni engem. Elítélnek és elátkoznak majd. Azonban nem ítélhetnek el annyira, amennyire én elítélem magam. Szerencsére azonban tájékozottabbak lesznek, amikor orvoshoz kell fordulniuk, figyelni fognak arra, hogy milyen gyógyszereket írnak fel nekik, tisztában lesznek a tudományos újdonságokkal, a kutatási eredményekkel, az orvosi folyóiratok álláspontjaival, valamint a kormányzati ajánlásokkal, és másképp fogják megítélni a gyógyszer-engedélyezési eljárásokat.”



Gondolom mindenkinek feltűnt már, hogy irreálisan sok gyógyszerreklám van a tévében. De elgondolkodtál-e már azon, hogy milyen etikátlan dolog egyáltalán, hogy a gyógyszerek reklámozhatóak? Onnantól kezdve, hogy reklám és marketing tevékenység történik a gyógyászat területén, már nem orvoslásról beszélünk többé, hanem üzletről, azaz egy iparágról. De ki ennek az iparágnak a célpiaca? Kinek lehet gyógyszert eladni? A válasz egyértelmű: a BETEG embereknek. De kérdem én, ha a gyógyászat egy iparág, és a célközönség a beteg, akkor hogyan állhat ez összhangban a gyógyászat valós céljával, azaz, hogy az emberek egészségesek legyenek? Mert ha ez egy üzlet, akkor logikus, hogy több vásárló kell, azaz több beteg, a több profit érdekében. Ha több beteg kell, akkor a gyógyszeriparnak már nem az az érdeke, hogy gyógyítson, hanem az, hogy betegeket, betegségtudatot gyártson, hiszen így tud növekedni. Nemde?

A gyógyszerek reklámozását be kellene tiltani. Ez etikátlan. De sajnos itt nem csak arról van szó, hogy gyógyszereket reklámoznak, hanem ál-betegségtudatot hoznak létre. Hiszen mindenki tudja, aki valamennyire is jártas a marketingben: ha növekedni akarsz, akkor növelned kell az igényt a portékádra.

„A marketing már el is kezdődött, hiszen egy leendő sikergyógyszerről volt szó. Úgy kezdődött el, hogy még nem is volt biztos a gyógyszer forgalomba kerülése. Ha azonban a neve már bekerül a köztudatba, a hatóságnak elég nehéz nemet mondania. Miért tiltanák meg egy gyógyszer forgalmazását, amikor minden beteg úgy gondolja, hogy nagyon hasznos lenne?”

Írja könyvében John Virapen a Prozac® nevű antidepresszáns engedélyezési folyamatának procedúrájáról. A Prozac® sok öngyilkossági eset okozója volt és máig is az.

„Szeretném újfent hangsúlyozni, hogy általánosságban nem az orvostudomány ellen vagyok. …Azt sem mondom, hogy a gyógyszeripari cégek a hibásak, ha egy emberek ezreit sikeresen gyógyító gyógyszernek mellékhatásai vannak. Felelőtlenség azonban olyan gyógyszert forgalmazni, amely nem gyógyít, csak a tüneteket enyhíti, ám a betegek felénél súlyos mellékhatásokat okoz. Ha viszont a betegtájékoztatóban nem szerepel a mellékhatásokra utaló figyelmeztetés, akkor bűncselekményről van szó.”

„A politikusok megkérdezhetnék maguktól, hogy miért nem érdekli őket jobban a tisztességes gyógyszeripari piac. Fel kellene figyelniük arra, hogy milyen sok pénz áramlik az egészségügyi rendszerbe olyan csatornákon át, amelyekből a betegeknek semmi hasznuk sem származik. Ha az egészségügyi rendszert a korrupció megszüntetésével egyszerűen meg lehetne javítani, akkor miért nem tesz ezért senki semmit? Ez a politikusok dolga lenne.”

„Minthogy én is részvevője voltam ennek a rendszernek, elhatároztam, hogy cselekedni fogok. Ez a könyv az első lépés. Egyedül azonban lehetetlen szembeszállni a gyógyszeriparral. Csak összefogva lehet valamin változtatni. Kérdéseket — köztük akár kínosakat — kell feltenni az orvosi rendelőkben, a gyógyszertárakban, az újságokban, szakítani kell azzal a hiedelemmel, hogy az orvosok félistenek, akik feltétel nélkül megérdemlik a bizalmat, és nem kell bedőlni az újonnan »felfedezett« betegségeknek, amelyeket a gyógyszeripar be akar beszélni az embereknek.”

Nem kell messzire mennünk, hazánkban is virágzik a gyógyszeripar, a tévéből dől a fájdalomcsillapítók és egyéb tüneteket kezelő gyógyszerek reklámja. A nyugdíjasoknak marékszámra írják fel a különböző gyógyszereket, nem ritkán 10-20 fajta különböző tablettát egyidejűleg. Az egyik gyógyszer mellékhatásának tüneteit ugyanis gyakran egy másik gyógyszer felírásával kezelik.

Osszátok meg ezt az információt másokkal, hogy minél több emberhez eljusson. Nyissuk fel az emberek szemét és ezzel is mérjünk csapást a gyógyszeripar pénzéhes gépezetére!

További tudományos cikkeket olvashatsz még saját oldalamon olyan modern felfogású orvosokról, akik szintén küzdenek a gyógyszeripar ellen:

http://naturahirek.hu/egy-gyogyszergyari-vezerigazgatonak-elege-lett-es-elmondta-az-igazat-gyogyszergyarakrol/


(Forrás: vilagbiztonsag.hu)

Így ne viselkedj, ha sikeres akarsz lenni!


1.Ha mindenkire irigykedünk
Az irigykedéssel az a baj, hogy rossz helyre teszi a fókuszt: a másik szerencséjével, a másik jólétével vagy elfoglalva, ahelyett, hogy a saját életed áldásaira összpontosítanál és keresnéd azokat a dolgokat, amelyekért hálát adhatsz. Valójában egyetlen emberrel vagy versenyben – és az Te magad vagy. Ha méricskélni akarod az előbbre jutásodat, akkor ahhoz az emberhez hasonlítsd magad, aki tegnap voltál.

2.Ha mindig, mindent magunkra veszünk
Nagyon toxikusan viselkedünk akkor, ha meg vagyunk róla győződve, hogy bármi is történjék körülöttünk, az rólunk szól, ellenünk indított támadás vagy minket veszélyeztető folyamat. Valójában, ami körülöttünk történik, az mindig sokkal inkább szól a többi emberről, mint rólunk. Például, ha komorak, feszültek vagy nyersek velünk, nem biztos, hogy minket nem szeretnek – inkább az lehet a háttérben, hogy megbántották őket, túlhajtották magukat vagy frusztrálta őket egy kudarc. Ne akarj többet belelátni egy helyzetbe, mint ami benne van. Tételezd fel a legjobbat a másikról, viselkedj vele úgy, mint ahogy szeretnéd, hogy ő viselkedjen veled. És ha még mindig kétségeid vannak, fogalmazd meg őket kérdésként!

3.Ha mindig áldozatként viselkedünk
A panaszkodás áldozattá tesz, és megerősíti a tehetetlenség élményét. Ha meg vagy róla győződve, hogy áldozat vagy és nem tehetsz semmit sorsod jobbá fordításáért, az bénítólag hat a viselkedésedre és szinte megakadályozza, hogy elérd a kitűzött céljaidat. Ha felelősséget vállalsz életedért és sorsod irányításáért, akkor sokkal több erőt tudsz mozgósítani, mint azt korábban lehetségesnek tartottad.

4.Ha folyton gyűjtögetjük a fájdalmakat és veszteségeket
Az élet egyik legnagyobb leckéje, hogy megtanuljunk elengedni: dühöt, bűntudatot, veszteséget. A változtatás persze soha nem könnyű, sokszor azon kapjuk magunkat, hogy a negatív élményeket kiemelt polcra tesszük az elménkben, hogy könnyen megtalálhassuk és képzeletben újraélhessük őket. Ha sikerül mégis letenned ezeket a terheket, az tisztánlátást ad és újrafókuszálja az elméd: ez a felszabadultság minden erőfeszítést megér.

5.Ha soha nem vállaljuk fel önmagunkat
Az emberek nehezen létesítenek kapcsolatot velünk, ha azt érzik, hogy titkolunk előttük valamit. Érzik a helyzet hamisságát, érzik, hogy valami nincs rendben. A felvett szerepeink alatt ott van a valódi lényünk, amely minden különcségével, egyediségével együtt szerethető, mert a küldetésünkről szól – arról az egyedi célról, amelyet be kell teljesítenünk ebben az életben. Lehet, hogy nehéz kimondani, ha másképp vélekedünk a dolgokról, mint a környezetünk, de az állandó szerepjáték, a titkolózás akár meg is betegíthet. Nem éri meg, hosszú távon semmiképp.

6.Ha nem tudunk uralkodni az érzelmeinken
Mindannyian ismerünk ilyen embereket: akik dührohamot kapnak már akkor is, ha a gyerekük leejti a ceruzáját a földre. Vagy kiabálni kezdenek a bolti pénztárossal, ha az lassabban dolgozik az általuk elvártnál. Ha magunkon is hasonló jeleket kezdünk felfedezni, akkor olykor az is elég, ha egy kicsit kiszállunk a mókuskerékből és kipihenjük magunkat. Netán beiktatunk néhány stressz levezető edzést vagy jógaórát. Esetleg szánunk egy kis időt a meditációra.

7.Ha folyton negatívan gondolkodunk
Nagyon nehéz olyan emberek társaságában megmaradni, akik mindenben a rosszat látják, akik mindig sötét jövőn aggódnak, akik meg vannak győződve róla, hogy az életben nem lehet boldogulni. Egy dolog az, ha néha pesszimisták vagyunk, és egy másik az, ha beszorulunk az állandó negativitásba. A jó hír, hogy ezen változtathatunk, tudatosan összpontosítva a jó lehetőségekre, a pozitív esélyeinkre. Mindig feltehetjük magunknak a kérdést: mi lenne, ha a mai nap könnyen menne? És végigfuttathatjuk a pozitív forgatókönyvet, vizualizálva minden egyes kellemes pontját.

8.Ha nincs bennünk együttérzés
Számítógépes fórumokon sokszor megfigyelhetjük, milyen kiábrándító és bántó az, amikor az álnevük mögé bújó hozzászólók kíméletlenül leszólják a társaikat, minden szavukkal képzeletbeli tőröket döfködve azok lelkébe. Néha dühösek vagyunk, de soha ne akarjunk ezekhez a toxikus személyiségekhez hasonlítani. Még ha udvariatlanok voltak is velünk, még ha tényleg meg is bántottak, igyekezzünk felülemelkedni a helyzeten és empátiát adni. A visszarúgás nekünk is fájhat és csak újabb csatát eredményez.

9.Ha mindig külső megerősítésre várunk
Nagyon nehéz azok közelében megmaradni, akik folyton hallani akarják, milyen szépek, okosak, ügyesek. Még meg is sértődnek, ha nem kapnak elég dicséretet. Ne ess ebbe a csapdába: ez egy öngerjesztő folyamat, amelynek a végén már csak azért akarsz célokat elérni, hogy elnyerd mások tetszését. Nézd a nagyobb képet: keresd a küldetésed, tűzz ki ezzel összhangban lévő célokat és tudd, hogy ez hoz belső megnyugvást és harmóniát. És persze fogadd el: nem kaphatod meg mindenki elismerését.

10.Ha megrögzötten törekszünk a tökéletességre
Az élet nehézzé válik, ha szembe megyünk vele: márpedig az életben nincs állandó tökéletesség, hiszen az élet folyamat. Így aztán nem érdemes megrögzötten törekedni a tökéletességre: tégy meg mindent, hogy jól teljesíts, de ne javítgasd a munkád a végtelenségig. Eszembe jut az a szónok, aki hetekig készült a hibátlan beszédre, aztán lecsúszott sliccel állt ki a pódiumra… Ember vagy, néha hibázol – és ez is teljesen rendben van.

 
 

2014. augusztus 14., csütörtök

A valódi erő a könnyedségben van! (Abraham-Hicks)

Mosolyogj az életedért!

Mi minden zajlik bennünk, ha őszintén mosolygunk? Mit érhetünk el másoknál és a saját életünkben, ha inkább felfelé görbül a szánk?
Gondoltad volna, hogy egy mosoly felér több tábla csokoládéval? Mármint a benned keltett érzések terén, ízben persze nem.
És azt tudtad, hogy egy átlag felnőtt 25 alkalommal mosolyog egy nap, míg egy gyereknél ez a szám 400? Persze nem mindegy, hogy őszinte vagy csak udvariasságból elkövetett mosolyról van szó. Amerikai pszichológusok egy felmérés során ugyanis arra jutottak, hogy az őszinte mosolyra pozitívabban és gyorsabban reagál a környezetünk. Sőt, a kétféle mosolyhoz más arcizmokat is használunk. A mosolyunk nemcsak pillanatnyi kedélyállapotunkat közvetíti mások felé, hanem akár a jövőnk is kiolvasható belőle.
Ez utóbbi állítás bizonyítására a Berkley Egyetemen 30 éven át tartó kutatás során a diákok évkönyvéből tippelték meg mosolyuk alapján, hogy életük mely területein lesznek sikeresek. Még azt is megpróbálták megjósolni, hogy az adott diák mosolya milyen hosszú házasságot jelez előre. Később a diákok életét követve, 30 év alatt bebizonyosodott, hogy bizony a széles mosolyú diákok boldogabb és sikeresebb életet élnek, mint zárt szájú társaik.
Ennek sok oka van, szerencsénkre összefoglalták a kutatások eredményét, hogy mi is lássuk, mi minden történik, amikor mosolygunk. Egyrészt csökken a stressztermelő hormonok szintje, amivel egyidőben nő a boldogsághormon, az endorfin a szervezetünkben. Csökken a vérnyomásunk is, kiegyensúlyozotabbá válik az egész rendszerünk. A mosoly olyan fizikai változásokat idéz elő, amik miatt aztán hosszabb életre számíthatunk. Őszinte mosollyal az arcunkon szimpatikusabbak leszünk másoknak, sőt, azt olvassák le rólunk, hogy jobban értünk a dolgunkhoz. Ha tehát önmarketingelni szeretnénk magunkat, és például egy állásinterjún eladni a tudásunkat, fel azzal a széles mosollyal!
A saját mosolyunkkal olyan folyamatokat indíthatunk el a szervezetünkben, mintha megennénk száz tábla csokoládét anélkül, hogy egyrészt elcsapnánk a hasunkat, másrészt pedig híznánk 10 kilót. Sőt, egyes kutatások szerint épp ezért segít a fogyásban is, elmúlik a cukor- és szénhidrátéhségünk a sok mosolygástól.
Szerintünk meggyőztünk mindenkit, hogy félre a téli depresszióval, elő a jól elrejtett mosolyokkal, de ha mégsem, akkor álljon itt ez a TED videó, amiből bővebb – és rendkívül szórakoztató formában előadott – információt  tudhatunk meg a mosolygás jótékony hatásairól.
A videó itt tekinthető meg: 

18 remek ötlet a vaj otthoni felhasználásához

Évtizedek óta megy a vita, hogy vajon a vaj vagy a margarin az egészségesebb számunkra – már ha főzésről vagy épp a kenyérre kenésről van szó. Akárhogy is, én szeretem a vajat, az íze teljesen más, mint a növényi származékokból készített margariné. És a pattogatott kukorica is sokkal finomabb vele. De gondoltátok volna, hogy a vaj nemcsak a konyhában használható?
Ha nem, akkor érdemes átböngészni a következő tippeket: a vaj igen sokoldalúan használható anyag a háztartásban. Hogy mi mindenre?butter
  1. Fém- és bőrtárgyak fényezésére: fogj egy puha pamutrongyot, tegyél rá egy kis vajat, majd dörgöld át vele a bőrkanapét, vagy a fém gyertyatartót. Úgy fognak csillogni, mint amikor újak voltak.
  2. Tintafoltok eltávolítására a műanyag felületekről: a tintafoltot kend át szépen vajjal, majd a műanyag tárgyat tedd ki a napfény fehérítő hatásának pár napig.
  3. A fafelületek vízfoltjainak eltüntetésére: a foltos területet egyenletes rétegben kend át vajjal, hagyd rajta egy éjszakára, majd reggel egyszerűen töröld le.
  4. A hólapát jégtelenítésére: hogy a hólapátra ne tudjon rátapadni a hó, szépen kend be egy darab vajjal.
  5. Ajtónyikorgás megszüntetésére: a WD40 is remek, de nagyon drága. Sokkal gazdaságosabb, ha a nyikorgó ajtókat egy kis darab vajjal vesszük kezelésbe a pántoknál.
  6. A ragasztó bőrről való eltávolítására: ha ragacsos vagy akár ragasztós lett a kezed, csak dörgöld át egy kis vajjal és ismét tiszta lesz a bőröd.
  7. Kések ragacsmentesítésére: a kés pengéjét vond be egy vékony réteg vajjal és biztos lehetsz benne, hogy nem fog ráragadni semmi.
  8. A halszag eltávolítására: ha hallal dolgoztál, munka után dörgöld be a kezed egy darabka vajjal – nyoma sem marad a kellemetlen szagoknak.
  9. Vágott hagyma frissen tartására: ha nem használtad fel a teljes fej hagymát, a vágott részt kend be vékonyan vajjal, mielőtt alufóliába csomagolod – tovább friss marad a hagyma!
  10. Hogy ne fusson ki az étel: adj egy-két evőkanálnyi vajat a forró vízhez, biztos lehetsz benne, hogy nem fog a hab kifutni a tűzhelyre.
  11. Régi gyertyák megmentésére: a poros-karcos viaszgyertyák új csillogást és életet kapnak, ha egy kevés vajjal dörzsölöd át őket.
  12. A sajt penészedésének megakadályozására: no nem a világ végéig, de ha a félkemény sajt vágott felületét átkened egy kis vajjal, jóval kisebb eséllyel kapja meg a penész és tovább friss marad.
  13. Gyógyszerszedéshez: házi kedvenceknél is beválik, de embernél – főleg gyerekeknél – is alkalmazható. Ha túl nagy tablettát kellene lenyelni, kend be egy kevés vajjal, könnyebben megtalálja az utat lefelé. Persze, egy nagy pohár vizet mindenképp küldjünk utána.
  14. Fáradt lábak kényeztetésére: a szúró, sajgó lábat masszírozd át vajjal, majd tekerd be egy nedves meleg törülközőbe.
  15. Sokoldalú kozmetikumként: a vajat használhatod borotvahab helyett is, ha száraz a bőröd vagy a körmöd, tápláló krémként is jó szolgálatot tesz. Emellett puhítja a bőrt, ápolja a hajat – sőt ebből még a beleragadt rágót is ki tudod szedni a segítségével.
  16. A nyaklánc csomóinak kioldására: különösen vékony, finomszemű láncoknál gond ez, de ha a csomót bekened egy kis vajjal, könnyebben el tudod kezdeni a csomó kibogozását!
  17. Szoros gyűrű eltávolítására: beledagadt az ujjad? Semmi gond! Csak kend át egy kis vajjal, és úgy próbáld meg lehúzni – ugyanez működik szappannal is. Gyanítom, hogy akadozó cipzárak esetén is ugyanúgy bevethető, mint a szappan.
  18. Ütésfoltok megelőzésére: masszírozz a megütött bőrfelületbe vajat, lehetőleg minél előbb az ütést követően. A vajban található foszfátok segítségével kisebb eséllyel leszel kék-lila foltos.
  19. (Forrás: talpigno)

Természetes módszer a fejfájás csillapítására

Alig akad olyan ember, akinek ne fájt volna már a feje egyszer-egyszer és ne orvosolta volna azzal, hogy bevett egy fájdalomcsillapítót fejfájásra. Sajnos nagyon sokunkban rögzült az az elképzelés, hogy fejfájás esetén beveszünk egy fájdalomcsillapítót és ezzel intézzük el a problémát. Ezért a fájdalomcsillapító reklámok is felelősek.
ETIKÁTLAN A FÁJDALOMCSILLAPÍTÓK TÚLZOTT REKLÁMJA
A tv-ben egymást érik a különböző fájdalomcsillapító reklámok. Ez az emberek megtévesztése, mert nem a gyógyszer az egyetlen megoldás. A gyógyszergyárak megérdemelnének egy – finoman fogalmazva – orron koppintást, mert reklámjaikkal egy olyan cselekvési mintát próbálnak kialakítani, hogy ha fáj valamink, akkor gondolkodás nélkül kapjunk be egy tablettát. Mielőtt végső elkeseredésünkben a fájdalom megszüntetése végett fájdalomcsillapítóhoz nyúlnánk, meg kell próbálnunk természetes módon kezelni azt. Erre is mindjárt kitérünk…
HOGYAN MŰKÖDIK EGY FÁJDALOMCSILLAPÍTÓ
A fájdalom nem más, mint egy kommunikáció. A testünk üzen nekünk, hogy valami nincs rendben, nem tud rendesen működni. Valami hiányzik vagy esetleg valamiből túl sok van. Ha beütjük a lábunkat például, akkor mit üzen nekünk? „Áú, ez túl kemény volt, túl nagy behatás ért! Máskor ilyet ne csinálj, mert sérülnek a sejtjeid!” – Ez egyfajta üzenet, kommunikáció nekünk.
Mit csinál egy fájdalomcsillapító? Téves elképzelés, hogy egy fájdalomcsillapító elmulasztja a fájdalmat. Igazából a neve is félrevezető, mert semmiféle fájdalmat nem csillapít. Ehelyett amit valójában tesz, az nem más, mint elvágja a kommunikációt a fájó terület és az agyunk között. Tehát, ahelyett, hogy megtalálnánk a fájdalom valós forrását, elnyomjuk testünk üzenetét, amit azért küld, hogy figyelmeztessen minket, hogy valami nincs rendben és tennünk kellene valamit a probléma elhárítása végett. Gondoljunk csak bele, ha valami forró felületet érintünk, azonnal elkapjuk az kezünket, mert fáj az égés. A fájdalom egy figyelmeztető jel és ezt üzeni: “Ha ott hagyod a kezed, akkor meg fog égni!”
Fájdalomcsillapítót bevenni, ha valamink sajog, pont olyan, mintha lekapcsolnánk a tv-t amikor az afrikai éhező gyerekekről van szó és közben azt feltételeznénk, hogy a probléma ezzel megoldódott.
A FEJFÁJÁS VALÓS OKA LEHET A SÓ- ÉS VÍZHIÁNY
A krónikus dehidratáció vezethet fejfájáshoz. És ez alatt nem azt értjük, hogy 3 napja nem ivott vizet. A dehidratáció nem itt kezdődik, hanem azzal, hogy nem issza meg minden áldott nap a szervezete számára nélkülözhetetlen mennyiségű vizet. Vannak emberek, akik folyamatosan, évtizedeken át dehidratáltan élik életüket anélkül, hogy tudnának róla és szenvednek az alattomos következményektől.
Víz és a só szervezetünk két alapvető építőeleme. Egy 70 kilós emberben 50 liter víz van és 25 dkg só. A só és a víz testünk szinte minden folyamatához szükségeltetik a gondolkodástól az emésztésig. A sót és a vizet folyamatosan veszítjük a kiválasztással, légzéssel, izzadással, emésztéssel stb. Ezért nap, mint nap gondoskodnunk kell arról, hogy pótoljuk az elvesztett mennyiséget. Valljuk be, nagyon kevesen vagyunk, akik ezt ténylegesen meg is teszik.
Sok megtévesztő iromány látott napvilágot az elmúlt években, hogy a só egészségtelen, valamint hogy víz helyett jó az üdítő, tea és kávé is. Ezek hazugságok. Vajon kinek az érdeke lehet, hogy az embereket félrevezesse, olyan olcsó, egyszerű és mindenki számára elérhető dolgokkal kapcsolatban, mint a só és a víz? Igen, pontosan, azoké, akik a drága gyógyszert akarják eladni nekünk…
FÁJDALOMCSILLAPÍTÓ FEJFÁJÁSRA GYÓGYSZER NÉLKÜL
Igyon egy liter szénsavmentes tiszta vizet és vegyen be egy kávéskanál sót. Ezután folytassa az ivást óránként legalább fél liter tiszta vízzel. A fejfájás megszűnésének sebessége függ attól, hogy mennyire volt dehidratált.
MEGELŐZÉS: NEM CSAK FEJFÁJÁSRA, DE SZÁMTALAN MÁS BETEGSÉGRE IS HASZNOS
Rendszeresen fogyasszon vizet, ne hagyja dehidratálódni magát! Tartsa magát a napi 2-4 liter tiszta víz elfogyasztásához (testsúlytól függően).
Vigyen be rendszeresen sót  a szervezetébe, ne sajnálja a sót ételeiből. Ha nem eszik elég sósan, akkor keverjen egy teáskanál sót egy pohár vízhez minden nap.
(Forrás: joportal.hu)